Filtruj według

Cena

Cena

  • 23,00 zł - 28,00 zł

Indeks: s6.188548

Marka: TYCNER W.

Złącze wieloredukcyjne z kielichem 40mm L-400 40/50 (548) Tycner

Recenzje: 0

Złącze wieloredukcyjne z kielichem Tycner to produkt wykorzystywany powszechnie w gospodarstwach domowych. Służy do łączenia ze sobą różnych odcinków systemu kanalizacyjnego, w którym zastosowane są rury o zróżnicowanych średnicach.Produkt marki Tycner pozwala na uzyskanie wysokiej jakości układu odprowadzającego ścieki z budynku. Cechuje się niezwykłą...

Cena 5,38 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: s1.3111740

Marka: BROS

BROS - lep na myszy i szczury (17400)

Recenzje: 0

Lep o wabiącym zapachu orzechów, służący do wyłapywania myszy i szczurów. Gotowy do użycia i wyjątkowo skuteczny, nie zawiera substancji bójczych i może być używany w miejscach, gdzie niewskazane jest stosowanie trutek. Specjalna, nowoczesna formuła kleju sprawia, że lep nie wysycha i jest odporny na zmienne warunki pogodowe. W celu uwolnienia żywego...

Cena 9,38 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: i.x10041542

Marka: Tytan Professional

Silikon Uniwersalny bezbarwny 280 ml TYTAN PROFESSIONAL

Recenzje: 0

Gubisz się w setkach produktów budowlanych? Nie masz pojęcia jakie materiały są Ci potrzebne do wykonania remontu, wykończenia wnętrz czy drobnych napraw? Zacznij kompletować chemię budowlaną od silikonu uniwersalnego z serii TYTAN PROFESSIONAL, dzięki któremu spoinowanie oraz wszelkie prace uszczelniające wykonasz szybko i bez żadnego trudu.TYTAN...

Cena 17,88 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: s1.3111701

Marka: BROS

BROS - łapka na myszy metalowa (0670)

Recenzje: 0

Metalowa łapka na myszy BROS jest produktem stworzonym z myślą o zwalczaniu gryzoni między innymi w: domach, mieszkaniach, magazynach, składzikach na narzędzia i altanach ogrodowych. Prezentowana pułapka skutecznie zwalcza szkodniki oraz posiada specjalne elementy dodatkowe, które przytrzymują złapanego szkodnika i uniemożliwiają mu ucieczkę. Rozstawienie...

Cena 2,38 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: s1.31224755

Marka: BROS

BROS - na mole spożywcze 2szt (3690)

Recenzje: 0

Skuteczny preparat na mole spożywcze BROS jest środkiem zapewniającym skuteczną likwidację moli w miejscach, takich jak: kuchnie, spiżarnie, szafy przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych.Jest to produkt bezwonny, który nie pozostawia żadnych nieprzyjemnych zapachów. Skutecznie zwalcza mole spożywcze, a jego skład nie zawiera związków...

Cena 8,88 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Silikony szklarskie

Silikony szklarskie

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: i.x10041678

Marka: Tytan Professional

Silikon szklarski i do akwarium bezbarwny 280 ml TYTAN PROFESSIONAL

Recenzje: 0

TYTAN PROFESSIONAL Silikon szklarski i do akwarium to trwały i wydajny produkt budowlany przeznaczony do uszczelniania oraz klejenia powierzchni gładkich – zwłaszcza szkła. Uszczelniacz ten pomoże Ci przy drobnych naprawach w domu bądź przy remoncie mieszkania.Silikon szklarski TYTAN posiada pełen wachlarz zalet i zastosowań. Przede wszystkim cechuje się...

Cena 23,88 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: i.x10041680

Marka: Tytan Professional

TP sil.szklar i do akwarium 280ml biały

Recenzje: 0

TYTAN PROFESSIONAL Silikon szklarski i do akwarium to trwały i wydajny produkt budowlany przeznaczony do uszczelniania oraz klejenia powierzchni gładkich – zwłaszcza szkła. Uszczelniacz ten pomoże Ci przy drobnych naprawach w domu bądź przy remoncie mieszkania.Silikon szklarski TYTAN posiada pełen wachlarz zalet i zastosowań. Przede wszystkim cechuje się...

Cena 27,88 zł
Więcej
W magazynie
Silikony szklarskie | Dobrej jakości silikony szklarskie | Otuo.pl

Silikony szklarskie – zastosowanie i właściwości

Silikon jest preparatem wykorzystywanym przy pracach remontowych, drobnych napraw, wykończeniowych, budowlanych i konstrukcyjnych. Stosuje się go do klejenia, uszczelniania oraz wypełniania połączeń ruchomych. 

Silikony to syntetyczne polimery krzemoorganiczne o strukturze siloksanów. W skład silikonów wchodzą też przeciwutleniacze oraz - zazwyczaj - środki bakterio- i grzybobójcze. Bardzo częstym składnikiem silikonów są barwniki - pozwala to na dopasowanie danego silikonu do wnętrza, w którym będzie używany. 

Wyróżnia się różne rodzaje silikonów:

- silikony szklarskie,

- uniwersalne,

- budowlane,

- dekarskie,

- sanitarne,

- hydrauliczne,

- kamieniarskie,

- wysokotemperaturowe,

- do tworzyw sztucznych.

Silikony szklarskie są elastyczne, niekurczliwe i mają kwaśne utwardzanie. Znajdują zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. 

Charakteryzują się dużą siłą wiązania oraz doskonałą przyczepnością do różnych podłoży - między innymi do szkła, glazury lub ceramiki.

Nie bledną po utwardzeniu i utrzymują estetyczny wygląd przez długi czas. Cechują się także niewrażliwością na działanie różnych warunków atmosferycznych, w tym niskich i wysokich temperatur. Silikony szklarskie wyróżniają się również odpornością na działanie promieniowania UV. Są także - tak jak większość silikonów - odporne na pleśń i grzyby, dzięki czemu zapobiegają szkodliwemu działaniu tych czynników wszędzie tam, gdzie silikon został zastosowany. 

Do czego używa się szklarskiego silikonu?

Tanie silikony szklarskie wykorzystuje się przy doraźnych naprawach szklarskich, jak również do renowacji okien drewnianych i metalowych. Natomiast silikony szklarskie nie nadają się do okien plastikowych. 

Przy użyciu takiego silikonu można wykonać uszczelnienie między niemalowaną lub malowaną ramą drewnianą a szkłem. Produkt odznacza się świetną przyczepnością zarówno do drewna surowego, jak i tego pokrytego farbą olejną. 

Silikony szklarskie na bazie polisiloksanu cechują się też bardzo dobrą przyczepnością do różnych materiałów budowlanych, przykładowo cegły lub ceramiki. Można ich użyć do stworzenia spoin między materiałami budowlanymi a wykończeniowymi albo do uszczelniania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Silikony szklarskie sprawdzą się także się do spoinowania płytek lub do wykonywania elastycznych spoin w konstrukcjach metalowych. Warto natomiast pamiętać, że produkt o kwaśnym utwardzaniu nie mogą być stosowane z metalami wrażliwymi na korozję. 

Tanie silikony szklarskie stosuje się również przy renowacjach okien (i tych drewnianych, i metalowych), szklenia okien (uszczelnienia między ramą z surowego drewna lub malowanego farbami a szkłem) i do spoinowania materiałów budowlanych i wykończeniowych. Silikony tego typu używane są również w przemyśle motoryzacyjnym i szkutniczym do wykonania elastycznych spoin w konstrukcjach metalowych. 

Tanie silikony szklarskie nakłada się przy pomocy wyciskacza, dzięki któremu sprawnie i precyzyjnie tam, gdzie powinien się znaleźć. Wyciskacz jest produktem wielokrotnego użytku, dlatego warto mieć go w domu. 

Jak wybrać szklarski silikon?

Wybierając szklarski silikon, należy zwrócić uwagę na jego odcień. Bardzo popularne, a przy tym najbardziej uniwersalne, są silikony szklarskie bezbarwne. Doskonale też sprawdzają się do zastosowania na szkle - po użyciu odpowiedniej ilości produkt tworzy na materiale przezroczystą powłokę. Bezbarwny szklarski silikon sprawdzi się do okien. 

Do wyboru jest także silikon brązowy, który stosuje się do okien drewnianych ze względu na zbliżony do nich odcień, a także czarny - stosowany do fugowania płytek ceramicznych. 

Kupując silikony szklarskie sklep, należy zwrócić uwagę na:

- informacje, które podał producent,

- jak szeroką spoinę możemy wykonać, używając danego silikonu,

- temperaturę podczas aplikowania preparatu. 

Silikony można podzielić ze względu na powierzchnię, na których się je stosuje. Tym sposobem, oprócz szklarskich silikonów, wyróżnia się silikony neutralne i uniwersalne. Neutralne są chemicznie obojętne dla właściwie wszystkich materiałów - dzięki temu nie dojdzie do korozji i nie powstaną przebarwienia. 

Z kolei uniwersalne silikony nie sprawdzą się w miejscach, gdzie występuje duża wilgoć. Nie można ich też używać do łączenia metalu, akrylu i PVC. Sprawdzają się za to chociażby przy fugowaniu materiałów ze szkła lub ceramiki. 

Istnieje także podział silikonów ze względu na sposób utwardzania. W ten sposób silikony dzielą się na kwaśne i neutralne - silikony szklarskie zaliczamy do kategorii kwaśnych. 

Śledź nas na Facebooku